Hakkımızda

 

Tarihçemiz ;
        Yıldırımlar İnşaat olarak ticari hayatımız, İlçemiz Bulancak'ta babamız Yakup Yıldırım’ın İnşaat malzemeleri satışlarıyla başlamıştır. Uzun yıllar İnşaat Malzemeleri satışı üzerine faaliyet gösteren şirketimi 2011 yılından itibaren üretim sahasında da müşterilerinin yanında olmuştur. Ticaret dünyasında ki en önemli değerin üretim olduğu bilinciyle şirketimiz mobilya üretimi için bünyesine Bin Yapı Mobilya Atölyesini dahil etmiştir. İnşaat konusunda her malzemenin tedarik ve üretimi adına yaptığımız çalışmalardan edindiğimiz tecrübe ile konut inşasına başladık. Sektörün her sahasında var olabilmek amacıyla doğalgaz proje uygulaması konusunda da çalışmalarımızı hayata geçirdik. 2018 yılından itibaren Yıldırımlar İnşaat Şirketler Grubu satış ofisleri, üretim atölyeleri ve konutlarıyla halkımızın hizmetindedir.
        Temel anlayışı üretmek olan şirketimiz, yerel sektörden sonra uluslararası alanda da hizmet vermeye başlamıştır. Umudun başkenti diye adlandırdığımız Afrika’da ticari girişimlerine başlayan şirketimiz Tanzanya’ya inşaat malzemeleri ihracatı yapmaktadır. 

        Bir aile şirketi olarak kurduğumuz Yıldırımlar İnşaat, Ekrem ve Necati Yıldırım kardeşler arasında ki iş paylaşımı ile idare edilmekteyken bugün, tüm personelleri ve müşterileriyle büyük bir aile olmuştur.
 
Misyon ;
        En temel inancı insana hizmet olan, doğadan aldığı ilhamla bireyin doğal olanla bağını koparmadan, çağın gereklerine uygun ve duruşuyla çağı kendine uygun hale getiren, mimaride , üretimde ve ihracatta örnek teşkil eden bir anlayışı hayata geçirmektir.

Vizyon ;
        Yıldırımlar İnşaat Şirketler Grubu olarak edindiğimiz vizyonu ana başlıklarla açıklamak istedik. 

        Üretim: İnsan yeryüzünde üretmeden var olamayacak bir canlıdır, zira yeryüzü sadece tüketen insan için kaçınılmaz sonu hazırlar. Nitekim var oldum kaygısı güden beşer üretmeye muhtaçtır. Yıldırımlar İnşaat Şirketler Grubu olarak hedefimiz inşaat sahası gibi bir çok sahada da ithalatın karşısına yerli bir duruşla çıkmaktır.

        Gelişim ; Her canlı doğar, yaşar ve ölür. Yaşam süresince insan sürekli bir gelişim içindedir. İnsana sunulan hizmetlerin, insanın doğasından uzak bir anlayışla sıradanlaşması basit ve tekdüze bir süreçtir. Anlıyoruz ki üretilen şey geliştirilmeli ve çağını yaşamakla kalmayıp yeni bir çağ açmalıdır. Yıldırımlar İnşaat Şirketler Grubu olarak düşüncemiz; tekrar etmeyen, gelişen ve gelişimi özgün olan bir anlayışı ticaret dünyamıza yansıtmaktır. 

        Toplum ; Var olmak, merakımızdaki en ehemmiyetli husus birlikte var olmaktır. Lakin bizim birlikteliğimiz evrensel bir birlikteliktir. Bu evrensel anlayış temelde; milletimize hizmet etmek, hedefte ülkemizi dünyaya açmak, dünyaya açılmaktır.